Cały tydzień spędziliśmy w Innsbrucku w Austrii na pierwszym międzynarodowym wydarzeniu od bardzo dawna: Festiwal Crankworx!

Crankworx to zawsze pracowity tydzień, który zaczyna się od Dual Slalomu. Joe Breeden wystartował tam po raz pierwszy w życiu i nie był zły! Zakwalifikował się na 11. miejscu i po dobrej walce z Adrienem Loronem odpadł w 1/16 finału.. Fabien Cousinié po kilku zaciętych walkach wyszedł z Bernardem Kerrem i również odpadł w 1/16 finału.

Sam Reynolds był kolejnym rywalem i nadszedł czas na akcję Speed and Style. Sam miał naprawdę dobre kwalifikacje i zdobył drugi najszybszy czas. Zła pogoda zaczęła się zbierać przed głównym show, a zawodnicy mieli okazję ścigać się tylko w pierwszej rundzie 16tek. Po kilku godzinach, gdy pogoda się nie poprawiła, zdecydowano, że wyniki będą oparte na kwalifikacjach. Sam zdobył srebrny medal!

Były 2 dni treningów, a potem wyścig. Niestety w sobotę trening został odwołany z powodu silnego wiatru i drzewa, które spadło na gondolę.W niedzielę tor był już całkiem inny, ze względu na warunki, które się zmieniły.

Tracey czuła się pewnie i ucieszyła się na jeszcze jeden wyścig przed Mistrzostwami Świata, bo miała okazję przetestować wszystkie ustawienia roweru. Niestety pomyłka kosztowała ją złoty medal, ale i tak zajęła drugie miejsce zaledwie 0,9 sekundy od pierwszego miejsca.

Mick i Joe jechali bardzo płynnie i zdobyli miejsce w pierwszej dziesiątce, obaj reprezentujący Polygon UR byli widoczni na relacji RedBullTV.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że takie wydarzenie jak to miało miejsce w 2020 roku dzięki zespołowi Crankworx! Teraz nadszedł czas, aby się spakować i podróżować niedaleko do Leogang na Mistrzostwa Świata!