Ostatni tydzień spędziliśmy w Mariborze w Słowenii na pierwszych dwóch Mistrzostwach Świata w 2020 roku! Tak, to były dwa wyścigi w jednym tygodniu. Program był prosty, jeden dzień treningów, po którym następowały kwalifikacje 1, wyścig 1, kwalifikacje 2, wyścig 2. Tor był super szybki, nierówny i śliski.

Kwalifikacja 1 została wykonana w deszczu w zimnych, mokrych i śliskich warunkach. Tracey miał naprawdę dobry wynik i zakwalifikował się najszybciej z 5-sekundową przewagą i zgarnął koszulkę lidera. Mick i Joe również mieli świetne kwalifikacje, osiągając 14. i 22. najlepszy czas.

Po dobrych kwalifikacjach Mick nie mógł się doczekać wyścigu, ale niestety miał defekt po starcie, musiał zadowolić się 37 miejscem.

Tracey, nie pojechała tak mocno, jak wtedy, gdy padał deszcz, ale wciąż dała z siebie maksimum i zgarnęła brązowy medal!

Runda 2 odbyła się na nieco innym torze. Oryginalny tor został zmodyfikowany w 4 różnych sekcjach, dodając korzenie, ciasne zakręty i dużą trójkę. Warunki były nieco bardziej suche. Nasi kolarze walczyli trochę o kwalifikacje i było to 6. miejsce dla Tracey, 43. dla Micka i 49. dla Joe.

Na finał wyszło słońce, a tor wyschnął jeszcze bardziej i nadal był nieco śliski. Chcąc odzyskać cały czas stracony na kwalifikacjach, chłopcy mieli dobry trening i pokazali kilka sztuczek, których nie zrobili w kwalifikacjach. Joe miał silną środkową sekcję i zajął 29. miejsce, dobrze widzieć go w pierwszej trzydziestce.

Mick miał czysty przejazd i zajął 24. miejsce. Mick zbliża się do swoich sezonowych założeń i zajmuje 22. miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie może się doczekać Lousy, toru, który powinien pasować do jego stylu jazdy.

Tracey miała bezpieczny wyścig i zajęła 5. miejsce, drugie podium w tym tygodniu!

W ciągu 2 ostatnich tygodni ukończone aż 3 wyścigi. Mamy teraz 1 tydzień wolnego przed Lousą w Portugalii z 2 wyścigami. Nasi zawodnicy spędzą tydzień na odpoczynku i będą gotowi do ataku i dawania z siebie wszystkiego w Lousie. Trzymajcie kciuki!