„Większość firm w rzeczywistości nie skupia się na efektywności pedałowania, jeśli chodzi o Dh, ale ważnym czynnikiem w projektowaniu i rozwoju Polygon XquarOne są właśnie umiejętności pedałowania.

Polygon ściśle współpracował z zespołem, aby stworzyć ekipie NAILD rower zjazdowy, który był naprawdę wydajny do zarówno wymagających odcinków, na których trzeba naciskać, jak i na szybkich trasach.

Głównym celem firmy Polygon podczas projektowania nowego XquarOne Dh było stworzenie czegoś nowego. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zbudować ten rower na kołach 27,5”.

Celowo oparł się obecnemu trendowi używania 29-calowych kół również w Dh, próbując sprawić więcej przyjemności podczas jazdy w większym kręgu fanów Gravity, niezależnie od tego, czy są to sportowcy, czy amatorzy, którzy skręcają w bike parku.

Rama Polygon XquarOne Dh jest w całości wykonana z włókna węglowego i waży około 4 funtów (z amortyzatorem), cały rower waży około 14,5 funta. Kanał kablowy jest wewnątrz podwozia, wagon ma Super Boost 157 mm, a jego długość to około 44 cm. Polygon XquarOne Dh wykorzystuje poduszkę metryczną od 225x75mm z atakiem Trunnion. Podobnie jak XquarOne Ex, tak i tutaj prezentowany jest schemat suspensyjny NAILD R3ACT 2 Play. W tym przypadku jednak strojenie jest specyficzne i bardziej miękkie: wydaje się, że w rzeczywistości ten schemat jest tak skuteczny, że nie wymaga zbyt mocnego zawieszenia”.

Link do pełnej wersji artykułu po angielsku-LINK
(https://www.mtbcult.it/tecnica/polygon-xquarone-dh/)